Lékárnička pro domácnost

 

 Akutní homeopatcké léky, nejčastěji používané na běžné problémy. Opět připomínám, že jejich užití je vhodné konzultovat s homeopatem.Jen ten může doporučit správné dávkování a dobu užití, podle stavu teď a zároveń s klientem sleduje i vývoj problému či hojení stavu a může také léčbu doplnit léky ze své lékárničky, tedy léky které nejsou běžně v prodeji ale klientovi mohou pomoci. Týká se třeba dohojení kostí  a ran po zlomeninách a plánovaných operacích nebo třeba po komplikované extrakci zubu, ale i při prudkém nástupu nachlazení.

Základní lékárnička je v zásadě toto:
Apis - po píchnutí včelou, ale také 1. fáze zánětu s horkostí a otokem;pálivé a pichlavé bolesti, boleti v krku
Aconitum - prochladnutí, prudký šok z úrazu i vyděšení;rudký nástup nachlazení
Allium cepa - vodnaté rýmy;
Arnika - modřiny, po úrazech, ale rychle uzavírá rány, nepodává se tam, kde hrozí hnisání,nejběžnější lék při úrazech, nachlazení
Arsenicum album - 3. stadium zánětů, strachy;
Belladona - horečnaté stavy, 1. stadium zánětu;
Drosera - suché štěkavé kašle;
Dulcamara - nachlazení z prochladnutí vlhkem;
Equisetum hiemale - po operacích, šití, čistí rány zevnitř ven;
Ferrum phosphoricum - 3. stadium viroz, nejčastější lék;
Hepar sulfur calcarea - 2. fáze hnisavých zánětů;
Chamomilla - u dětí na zuby,
Kalium bichromicum - 4. stadia hnisavých zánětů;
Ledum palustre - po klíštěti, vyrovnává patologii predisponující boreliozu;
Mercurius solubilis - 3. stadium hnisavých zánětů, angíny, vzteky;
Natrium sulphuricum
Natrium phosphoricum : 2 stadium viroz, nejčastější lék v rámci skupiny, je dobré mít 2 natria, ideálně phosp a sulf
Natrium muriaticum
Nux vomica - lehké otravy z jídla, po opici;
Rhus toxicodendron - vyrážky s puchýřky typu neštovice;
Sambucus nigra - suchý kašel;
Sulfur - velice široký lék, čistí rány, užívat po konzultaci;
Veratrum album - silné průjmy a zvracení.
gelsemium - schvácenost

 

Volně dostupných akutních homeopatických léků je mnohem více, ale uvedné jsou nejčasteji užívané a po doporučení homeopatem je dobré je mít vždy po ruce.

V seznamu jsou uvedeny také některé léky, které se dají zakoupit pouze na lékařský předpis.Platí ale, že je má zpravidla k dispozici homeopat a pokud je doporučí, tak je klientovi v potřebném množství poskytne.

Než se rozhodnete  homeopatický lék nasadit, je lépe vždy konzultovat s  homeopatem, nejenže má  k dispozici širokou lékárničku ale je také schopen pružně reagovat na měnící se stav a individualitu klienta.

Já pracuji se "svými" klienty tak, že mám od nich k dispozici buď v mailu nebo na WhatsAppu  fotku jejich lékárničky, klietka mi napíše nebo zavolá co se děje, popíše jaká je rýma, teplota, v jakém stavu a náladě je dítě,nebo co je trápí, já se podívám, co má okamžitě možnost použít. Pokud najdu vhodný akutní lék, můžene hned začít pracovat. Odpoledně nebo ráno si pak dáme vědět, jaký se stav, co se změnilo, co je lepší mebo co se projevilo dál, zda nemá potíže třeba i sourozenec a pokud je třeba, tak jdeme dál. Pokud bydlí v blízkém okolí a mám k dipsozici přesnější lék vyzvedne si jej u mně. Je to poměrně efektivní způsob práce, kdy jsem mamince k dispozici a mohu jí  a dítětí věnovat potřebnou  péči.   

 

Pro poskytnutí konzultace lze volat mezi 7-19 hodinou na telefon 604 402 168 kdykoli, včetně víkendů. Stejně tak jsem schopna po tel. dohodě v tomto čase  poskytnout kterýkoli z uvedených  léků nebo případně jiný akutní homeopatický lék ze své rozsáhlé  lékárničky (viz kapitola Služby,podkapitola Homeopatika) i s přesným způsobem užití.